Felhívás családmentori munkatárs megbízási jogviszonnyal történő alkalmazására
Tisztelt Pályázó!
Az Országos Roma Misszió közfeladata a Szervezeti és Működési Szabályzatban foglaltak szerint:
A nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény alapján a roma nemzetiség részére irányuló karitatív tevékenység elősegítése, ezen cél megvalósításához szükséges tevékenység megszervezése, az ehhez kapcsolódó családsegítés, segítségnyújtás. A szervezet keretein belül alapvető cél a hátrányos helyzetű, nehéz sorsú, elsősorban roma gyermekek és családjaik megsegítése komplex és speciális közösségi szociális szolgáltatás nyújtása a szociális munka széleskörű módszereinek és eszközeinek felhasználásával. Az intézmény ezt a munkát kívánja kiterjeszteni 2023-ban.
A 2023-as év legnagyobb célkitűzése egy szociálishálózat (továbbiakban „Missziós hálózat”) kiépítése az országban, mert legfőbb célunk, – és alapító okiratban rögzített nemzetiségi közfeladatunk is-, hogy az intézmény nagyobb részt tudjon vállalni hazánkban a szegregátumokban, mélyszegénységben élő családok életminőségének javítását célzó családsegítő, segítségnyújtó kezdeményezésekből. A „Missziós hálózati” rendszer kiépítésével az Országos Roma Misszió közvetve több hátrányos helyzetben élő család életére kapna rálátást, ezáltal specifikusan, személyre szabottan több embernek tudna segítséget is nyújtania családmentorai segítségével. A családmentorok a jelenlét módszertanon alapuló, szociális munka eszközeivel végzik munkájukat. A családmentorok a családok részéről felmerülő igények és a családok kapcsolati készségének függvényében látogatják családokat. A kapcsolatfelvétel, ismerkedés után időszakban a családok élethelyzetének megfelelő intenzitású családkísérést is végeznek. A „Missziós hálózat” célkitűzése, hogy segítse az érintetteket a családjukban jelentkező hétköznapi, működési zavarok ellensúlyozásában. Szükségleteik kielégítése, problémájuk pontos meghatározása révén megoldást kínáljon, céljaik elérése érdekében. A „Missziós hálózat” számba venné és mozgósítaná a segítséget igénybe vevők erőforrásait, továbbá azokat a szolgáltatásokat, amelyek bevonhatók a problémák megoldása, illetve az újabb problémák megelőzése érdekében. Összehangolnánk az esetkezelésben közreműködő szakemberek munkáját, és együtt közösen – szükség esetén – esetmegbeszéléseken azonosítanánk a problémákat, tisztázva a vállalt feladatokat, megtervezve a segítő folyamatot.
A családmentor a segítő folyamat tervezését követően rendszeresen a mentorált család otthonában vagy intézményes keretek között (helyi roma nemzetiségi önkormányzati irodában) találkozik a mentorált családdal, ahol közösen értékelik, a segítő folyamatban kitűzött célok aktuális állapotát szükség szerint újra tervezik azt.
A családmentor munkatársak várható általános feladatai:
- Kapcsolatfelvétel a szegregált területen élő hátrányos helyzetű családokkal, gyerekekkel, bizalmi légkör kialakítása, diagnózis felállítása,
- Bizalmi kapcsolat kialakítása a családsegítő- és gyermekjóléti alapszolgáltatásokban dolgozó szakemberekkel és védőnőkkel,
- Terepmunka (családok problémáinak megismerése, segítségnyújtás formáinak felkutatása és felkínálása),
- Egyéni, és családi tanácsadás.
A foglalkoztatási munkatársakkal szemben elvárt követelmények:
- minimum feltétel: bármely területen szerzett szakmunkás bizonyítvány,
- szociális és/vagy társadalmi felzárkózási területen szerzett minimum 3 éves gyakorlati tapasztalat,
- alapfokú informatikai ismeret megléte.
Előnyt jelent:
- az érettségi és/vagy szociális szakirányú végzettség,
- szakmai tapasztalat a roma integráció területén,
- helyi elfogadottság, ismeretség,
- roma hagyományok és kultúra, nyelv ismerete,
A munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciák:
- önálló munkavégzési képesség,
- szociális érzékenység,
- megbízhatóság,
- jó kommunikációs és együttműködési képesség,
- konfliktuskezelés,
- határozottság
A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
- fényképes szakmai önéletrajz,
- a pályázó rövid motivációs levele (referenciák felsorolásával),
- végzettséget igazoló okiratok másolata,
- hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot az elbírálásban résztvevők megismerhetik.
A pályázat benyújtásának határideje: 2023. március. 25. éjfél
A pályázathoz benyújtásához fényképes önéletrajz és motivációs levél beküldése szükséges.
A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
A pályázat elbírálásának napja és helyszíne: 2023.03.30. 11:00 ; 1074 Budapest, Dohány u.76.
Szerződéskötés tervezett időpontja: 2023. április 01-től
Szerződés tervezett időintervalluma: 2023. április- 2023. december 31. időszakra
A pályázatok érkeztetése folyamatos, az elbírálás a beadás sorrendjében történik. Amennyiben eléri a beérkezett pályázatok száma az adott pozícióra meghirdetett létszám 20 %-át, a pályázatot automatikusan lezárjuk.
A Megbízó pályázati feltételeknek nem megfelelt pályázókat nem hallgatja meg. Személyes meghallgatásra – a pályázati feltételeknek megfelelt pályázók közül – kizárólag azok kerülnek behívásra, akik a pályázat részeként megjelölt iratokat – pályázati határidőn belül – benyújtják, és meghallgatásukat az intézményvezető szükségesnek ítéli.
A pályázat elbírálásának rendje a Megbízó:
Szakmai ismereteket is felmérő személyes elbeszélgetés.
A kiválasztott pályázók foglalkoztatása megbízási szerződéssel történik. A családmentor munkatársak a tevékenységükről minden hónapban kötelesek beszámolót benyújtani elektronikus úton és postai úton is, ez feltétele a szerződéses jogviszony további fenntartásának. A havi beszámolónak számszerűen is ki kell terjednie az adott családmentori munkatárs havi tevékenységére, kapcsolatfelvételeire, a munkavégzés területére, hatékonyságára és eredményességére. A foglalkoztatottak havi beszámolási kötelezettségei mellett háromhavonta személyes, vagy online találkozón számolhatnak be az addig végzett munka tapasztalataikról, jó gyakorlataikról, a szokásostól eltérő esetekről és a munkavégzésüket akadályozó tényezőiről.
Információ nyújtása:
A konkrét információkkal kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken érdeklődhet Váczi Barbaraasszisztensnél a 30/238 1390 telefonszámon vagy az o.kadarkata@gmail.come-mail címen.
A pályázatok benyújtásának módja:
Elektronikus úton az o.kadarkata@gmail.com e-mail címen, a tárgyban szíveskedjék feltüntetni „családmentori munkatárs” pályázat.
A pályázathoz tartozó dokumentumok az alábbi linken tölthetők le:
Pályázati kiírás PDF-ben
Motívációs levél minta
Önéletrajz minta