SZAKMAI BESZÁMOLÓ

Téma: „Ébredj és lépj!” hitéleti rendezvény megvalósításáról

Dátum:           2026. március 30.
Helyszín:        Debrecen, Bocskai Tér 10.
Résztvevők: Jelenléti ív szerint

A „Ébredj és lépj!” című hitéleti rendezvény 2026. március 30-án, 16:30–18:30 között került megrendezésre a debreceni Meteor Központban. Az esemény a keresztény értékrendre építve a közösségi összefogás erősítését, valamint a lelki megújulás elősegítését tűzte ki célul.

A program a tervezett menetrend szerint valósult meg. A résztvevőket követően köszöntőt mondtak Debrecen alpolgármesterei, majd Aba-Horváth István, a Magyarországi Romák Országos Önkormányzatának elnöke osztotta meg gondolatait. A rendezvény kiemelt részét képezte a Mennyei Imádók Zenekar szolgálata, amely jelentős mértékben hozzájárult a közösségi és lelki élmény elmélyítéséhez. A közös imát Kiss József vezette, amely méltó lezárása volt az eseménynek.

A rendezvényen közel 100 fő vett részt, amely elmarad a tervezett 200 fős létszámtól, ugyanakkor így is érdemi közösségi jelenlétet biztosított.

A részvételi arány alakulását több külső tényező is befolyásolta. A rendezvényt megelőző időszakban Debrecenben számos párhuzamos közösségi program és esemény került megrendezésre, amelyek a lakosság figyelmét és energiáit megosztották. Ezek a tényezők általános „rendezvényfáradtsághoz” vezethettek, amely során a hitéleti programok sok esetben háttérbe szorulnak.

Mindemellett fontos kiemelni, hogy a résztvevők aktív jelenléte és bevonódása magas szintű volt, ami azt mutatja, hogy a rendezvény valódi lelki és közösségi értéket közvetített. A személyes jelenlét, a közösségi élmény és a lelki tartalom együttesen hozzájárultak a program pozitív fogadtatásához.

Összességében megállapítható, hogy az „Ébredj és lépj!” rendezvény sikeresen megvalósult, és hozzájárult a helyi közösség lelki megerősödéséhez, valamint a hitéleti aktivitás erősítéséhez. A tapasztalatok alapján indokolt a program folytatása és továbbfejlesztése, különös tekintettel a célcsoport hatékonyabb elérésére és a részvételi arány növelésére.

Ezeket olvasta már?

Közéleti Fórum Debrecenben

A RENDEZVÉNYEN VALÓ RÉSZVÉTEL DÍJTALAN! Ezúton tisztelettel meghívjuk Önt a Magyarországi Romák Országos Önkormányzatával szoros …